تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


رشد 25 درصدی ثبت پایان‌نامه درپایگاه ثبت پایان‌نامه‌ها و رساله‌های ایرانداک

۴۶ هزار و ۴۴۴ پايان‌نامه درپايگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور به ثبت رسيده که این میزان نسبت به مدت مشابه درسال گذشته ۲۵ درصد رشد داشته است.

 رشد 25 درصدی ثبت پایان‌نامه درپایگاه ثبت پایان‌نامه‌ها و رساله‌های ایرانداک
در۹ ماهه نخست سال جاری پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ايران ، ۴۶ هزار و ۴۴۴ پايان‌نامه درپايگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور به ثبت رسيده که این میزان نسبت به مدت مشابه درسال گذشته ۲۵ درصد رشد داشته است.
به گزارش روابط‌ عمومي وزارت علوم، از ابتداي سال ۹۴ تا پايان آذر، ۴۶ هزار و ۴۴۴ پايان‌نامه و ۴۶ هزار و ۱۳۸ پروپوزال، در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور در وب‌سايت پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ايران به ثبت رسیده است.
همچنين درمدت مشابه سال گذشته، ۳۷ هزار ۵۱۸ پایان‌نامه و ۲۹ هزار  ۳۶ پروپوزال دراین پایگاه ثبت شده است.
ازمیان پایان‌نامه‌ها و پروپوزال‌های ثبت شده توسط دانشجویان، ۳۲ هزار و ۸۸۵ پایان‌نامه و ۱۲ هزار و ۲۴۲ پروپوزال توسط دانشگاه‌ها تایید شده است.
براساس اين گزارش با افزوده شدن این تعداد پایان‌نامه در۹ ماه نخست سال جاری، تعداد پایان‌نامه‌های ثبت شده در پایگاه ثبت ایرانداک، به بیش از ۲۵۳ هزار عنوان پایان‌نامه رسید.
همچنین دراين بازه زماني، بیشترین پایان‌نامه‌‌های تایید شده دراین پایگاه مربوط به گروه علوم انسانی با ۱۴ هزار و ۲۲۷ رکورد و پس از آن به ترتیب گروه فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، هنر و علوم پزشکي است.
بیش از ۹۲ درصد پایان‌نامه‌های تایید شده توسط دانشگاه‌ها در مقطع کارشناسی ارشد و  مابقی مربوط به مقطع دکترا بوده است.
گفتني است درحال حاضر پایان‌نامه‌هایی از ۵۷۵ دانشگاه دراین پایگاه به ثبت رسیده و۳۸۸ دانشگاه، اطلاعات پایان‌نامه های دانشجویان خود را تایید می‌كنند.
كد خبر تصويري:7039
منبع خبر :سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
تاريخ خبر:1394/11/06