تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


تنها سه و نیم درصد بودجه کشور مختص فرهنگ است


کاراندیش با بیان این‌که سهم فرهنگ از بودجه کشور بسیار ناچیز است، گفت: کمتر از سه و نیم درصد بودجه کشور مربوط به فرهنگ است.
کاراندیش با بیان این‌که سهم فرهنگ از بودجه کشور بسیار ناچیز است، گفت: کمتر از سه و نیم درصد بودجه کشور مربوط به فرهنگ است.

علی اصغر کاراندیش، معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، اظهار داشت: ٢٦ نهاد کشور در مسائل فرهنگی فعالیت دارند که امسال ٩١٠٠ میلیارد تومان بودجه فرهنگی میان این نهادها تقسیم می شود، البته بودجه وزارت ارشاد ١٠٨٨ میلیارد تومان است.

وی با بیان این‌که کمتر از سه و نیم درصد بودجه کشور به حوزه فرهنگ اختصاص دارد، خاطرنشان کرد: برخی شخصیت های حقوقی از جمله بنیادها، کانون ها و ... نیز فعالیت دارند که برای هر یک بودجه خاص پیش‌بینی می شود، اما باز با احتساب بودجه این مراکز، سهم فرهنگ از بودجه کشور بسیار ناچیز است.

کاراندیش با بیان این‌که موازی کاری در حوزه فرهنگ احساس می شود، گفت: خارج از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دستگاه های متعدد در عرصه های فرهنگی و قرآنی فعالیت دارند، اما نیازمند مرکز هماهنگی فعالیت های فرهنگی در کشور هستیم، این مرکز می تواند میان سه قوه و متولیان فرهنگی کشور هماهنگی های لازم را به وجود آورد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این‌که بسیاری از منابع به دلیل موازی‌کاری نهادهای فرهنگی به هدر می رود، گفت: این در حالی است که بودجه فرهنگی کشور بسیار ناچیز است و با موازی کاری هایی که صورت می گیرد، خروجی مورد انتظار حاصل نمی شود.

وی با بیان این‌که امسال در شورای برنامه ریزی؛ موازی کاری های درون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برطرف شده است، افزود: اعتقاد داریم بایستی در حوزه فرهنگ استراتژی واحد و هدفمند اتخاذ شود، باید دانست که برنامه ریزی بلندمدت لازمه تحقق اهداف عالی نظام اسلامی است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقداماتی در حوزه شناسنامه‌دار شدن فعالان فضای مجازی نیز داشته است، امیدواریم تا یک سال آینده ساماندهی اساسی در این عرصه صورت گیرد.

كد خبر:40310
منبع خبر:سایت وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی
تاريخ خبر:1396/05/02