تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


ارسال ١٧٥٦ عکس به دبیرخانه جشنواره ملی عکس آیات


حجت الاسلام محمود دهقاندار،معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز، از ارسال ١٧٥٦ عکس به دبیرخانه جشنواره ملّی عکس آیات خبر داد.
حجت الاسلام محمود دهقاندار،معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز، از ارسال ١٧٥٦ عکس به دبیرخانه جشنواره ملّی عکس آیات خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛حجت الاسلام محمود دهقاندار، دبیر اجرایی جشنواره ملّی عکس آیات در خصوص این جشنواره گفت: دو ماه از برنامه های اجرایی جشنواره ملی عکس آیات به میزبانی استان البرز گذشت.

این ذوق هنر عکاسی به واسطه یک برنامه فرهنگی تعریف شده با همت دبیرخانه جشنواره ملّی عکس آیات به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد البرز در معاونت قرآن و عترت فرصتی برای بیان ارزش های هنری دینی در قالب یک رقابت طی دو ماه و نیم جریان یافت و ماحصل آن دریافت ۱۷۵۶  اثر از ۲۷استان کشور است.

به گفته این مقام مسئول، تنظیم، اطلاع رسانی و ارسال برنامه های این جشنواره ملّی که با هدف تبیین ارزش های دینی و الهی در جامعه امروز برنامه ریزی شده است در این مدت با اهتمام کارشناسان و همت دیگر متولیان امر به سرانجام رسید.

حجت الاسلام دهقاندار توضیح داد: ۳۱۰ نفر از هنرمندان رشته عکاسی در مهلت زمان مشخص ٤٥ روز از ٢٧ استان کشور ١٧٥٦  فرم عکس را به دبیرخانه جشنواره عکس آیات ارسال کردند.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز تصریح کرد: در تاریخ یکشنبه (١٥اسفند) کارشناسان هیئت پنج نفره از داوران متشکل از کارشناسان و هنرمندان زبده انتخاب شده ٤٧٧ اثر در مرحله انتخاب گزینش شد و در نهایت در تاریخ ١٧ اسفند سال جاری با داوری سه نفر از داوران برتر حوزه عکاسی بهترین ها انتخاب شد.

وی در خصوص اسامی داوران نهایی این دوره از عکاسی عنوان کرد: داوران دوره نهایی دکتر افشین بختیاری، استاد محمد بابایی و استاد علی عطاریانی بودند و با نظارت و دبیری هنری رسول اولیاء زاده ٤٧٧ اثر مذکور مورد بررسی و داوری قرار گرفت.

موضوعات و محورهای جشنواره یکی از مهمترین محورهای اصلی این دوره از جشنواره محسوب می شود. موضوعاتی چون اقتصاد مقاومتی، انفاق، ایثار و از خودگذشتگی، تبیین ارزش های دینی و اسلامی و .... هر یک فرصتی گرانقدر است که هنرمندان به آن بیاندیشد و از ذکاوت هنری خود در راستای بیان ارزش های دینی بهره گیرد و رقابت را بهانه ای برای ارائه هنر خود نماید.

رقابتی چون جشنواره ملّی عکس آیات به واقع انگیزه ای برای حضور هنرمندان است تا در بهای این فرصت بتوان از ارزش های سخن گفت که معیاری برای طراز انسانی است.

اسدالله جعفری، مسئول دبیرخانه جشنواره ملّی عکس آیات در خصوص سرانجام نهایی جشنواره ملّی عکس آیات اظهار کرد: این دوره از جشنواره به عنوان یکی از برنامه های تبیینی فرهنگی دینی در قالب هنری با استقبال بسیار بالایی از طرف هنرمندان سراسر کشور همراه بود.

به گفته این مسئول، مهمترین بخش از جشنواره در گام نخست، اطلاع رسانی بود که با اطلاع رسانی و هماهنگی ها و جلسات متعدد با سازمان های متعددی چون صدا و سیما، استانداری، حوزه هنری و ... در این راستا تلاش های صورت گرفت.

این مسئول با بیان این مطلب که امروز (٢١ اسفند) جشنواره ملی عکس آیات به ایستگاه نهایی رسید، خاطرنشان شد: روند اجرایی نمایشگاه متناسب با فراز و نشیب هایی که داشت با این وصف به ایستگاه نهایی رسید و امروز (٢١ اسفند) آئین اختتامیه این دوره از جشنواره عکس آیات برگزار می شود.

این مسئول در ادامه به کتاب جشنواره عکس آیات اشاره کرد و گفت: در پایان کار داوری آثار منتخب در قالب کتاب منتشر و رونمایی می شود و این مطلب به تعبیری یکی از جذابیت های این نمایشگاه تلقی می شود.

و امروز؛ در واپسین روزهای اسفند ماه قطار جشنواره ملّی عکس آیات به ایستگاه پایانی رسیده است. آئین اختتامیه جشنواره در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز برگزار می شود.

كد خبر:39589
منبع خبر:سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
تاريخ خبر:1396/01/23