تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


برگزاری نمایشگاه قرآن در ١٠٠ شهر سراسر کشور همزمان با نمایشگاه بین المللی قرآن


محمدرضا حشمتی در دومین کنگره مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری نمایشگاه قرآن در ١٠٠ شهر سراسر کشور همزمان با بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن تهران خبر داد.
حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا حشمتی در دومین کنگره مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری نمایشگاه قرآن در ١٠٠ شهر سراسر کشور همزمان با بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن تهران خبر داد.

به گزارش دفتر تبلیغ،ترویج و توسعه فعالیت های قرآن و عترت؛ به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا حشمتی در دومین کنگره مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به برنامه های معاونت قرآن و عترت، گفت: این معاونت علاوه بر فعالیت در حوزه های حفظ و قرائت قرآن، در حوزه فهم قرآن نیز فعالیت دارد.

حشمتی با اشاره به اینکه، فعالیت در حوزه کودک و نوجوان به صورت تخصصی از دیگر اقدامات معاونت قرآن و عترت است، ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش های مختلف ازجمله معاونت قرآن و عترت، سازمان حج و زیارت، سازمان اوقاف و امور خیریه، ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری و .. به فعالیت های قرآنی می پردازد.

وی ضمن تشریح به انتشار کتاب های دینی ادامه داد: معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از نشر کتاب های دینی حمایت می کند.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از مجموع ٤٠ میلیارد تومان اعتبار این معاونت، ١٨ میلیارد تومان در شهرستانها، ٤٥ درصد صرف رشد فعالیت های قرآنی در استان ها شده است.

وی با اشاره به بیمه فعالان قرآنی افزود: دو هزار نفر فعال قرآنی را تاکنون به صندوق هنر برای بیمه معرفی کرده ایم.

حشمتی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهتمام ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در انتقال مفاهیم قرآنی تاکید کرد.

در بخش دیگر این نشست اصغر امیرنیا، مدیرکل دفتر تبلیغ،ترویج و توسعه فعالیت های قرآن و عترت، گفت: فعالیت های قرآنی در استان ها را گسترش دادیم.

وی افزود: توسعه فعالیت های تبلیغی و ترویجی به ویژه در استان های آسیب پذیر، توجه به اثرگذاری فرهنگ قرآنی بر فرهنگ عمومی از دیگر اقدامات این معاونت است.
امیرنیا توجه به استعدادهای فرهنگی و هنری استان ها، ایجاد شرایط مناسب برای هم افزایی میان دستگاه های مختلف، برگزاری جشن رمضان، هفته قرآن و عترت، جشنواره های هنری آیات با مضامین قرآنی و نمایشگاه نماز و بصیرت در استان ها را از دیگر اقدامات دفتر تبلیغ،ترویج و توسعه فعالیت های قرآن و عترت این معاونت برشمرد.

كد خبر:39587
منبع خبر:سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
تاريخ خبر:1396/01/23