تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


فعالیت ۲۲ هزار کانون فرهنگی و هنری مساجد در کشور


فعالیت ۲۲ هزار کانون فرهنگی و هنری مساجد در کشور مدیر کل امور استان های ستاد عالی کانون های مساجد کشور از فعالیت ۲۲ هزار کانون فرهنگی و هنری مساجد در کشور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان؛ عباس قاضی زاده مدیرکل امور استان های ستاد عالی مساجد کشور دوشنبه(١١ بهمن) در نشست صمیمی با مدیران و اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان که در سالن جلسات مجتمع فجر سنندج برگزار شد، گفت: تاکنون ٢٢ هزار کانون فرهنگی و هنری مساجد در کشور تاسیس شده و این کانون ها در زمینه های مختلف معنوی و دینی فرهنگی اجتماعی فعالیت می کنند.
 وی افزود: ما مناطق محروم مانند استان کردستان را ویژه تر می بینیم و سعی در توسعه و پیشرفت کانون ها در این استان ها داریم هرچند که از نظر مالی وضعیت خوبی نداریم.
 این مقام مسئول با اشاره به برنامه پنجم توسعه، اظهار داشت: در برنامه پنجم توسعه باید حدود ٢٠ درصد کانون های در کل مساجد کشور که بالغ بر ٧٥ هزار مسجد هستند، دارای کانون شوند یعنی مناطقی که بالای هزار نفر جمعیت داشتند.
 مدیرکل امور استان های ستاد عالی مساجد کشور، افزود: خوشبختانه با کمک دوستان دبیرخانه مساجد کردستان بالای ٢٥ درصد از مساجد استان دارای کانون های فرهنگی وهنری شده اند و این یعنی پنج درصد از میانگین کشوری برنامه پنجم توسعه جلو هستند.
 قاضی زاده اذعان کرد: در برنامه ششم کانون های فرهنگی و هنری گنجانده شده که باید در کل کشور کانون های مساجد باشد و روستاها یا مناطقی که بالای هزار نفر جمعیت هستند کانون تاسیس شود و این عظمت کانون ها را می رساند زیرا کانون های مساجد فعالیت خود را بیشتر از گذشته نشان داده اند.
 وی در پایان باقدر دانی از زحمات کارکنان دبیرخانه مساجد استان خاطرنشان کرد: همه تلاش را انجام خواهیم داد که در راستای رفع مشکلات کانون ها در حد توانمان گام برداریم.
 در ادامه این نشست مدیران کانون ها و اعضای آن مشکلات خود را بیان کردند و مسئولان نیز قول مساعد دادند که در حد توان مشکلات را رفع کنند.
كد خبر:39192
منبع خبر:سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
تاريخ خبر:1395/11/25