تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


رئیس کل دادگستری استان کرمان خبر داد:

کاهش 11 درصدی تعداد مددجویان کانون اصلاح و تربیت استان


رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: طی اجرای دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری در یک ماه گذشته ۱۱,۶ درصد از تعداد مددجویان کانون اصلاح و تربیت استان کاهش یافته است.
بررسی دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان های استان اظهار داشت: شهرستان های کرمان، جیرفت و بم به ترتیب با ۳۷,۹ و ۱۲.۵ و ۱۳ درصد موجودی، بیشترین حجم زندانیان استان را به خود اختصاص داده اند.

رئیس شورای قضایی استان تاکید کرد: در حال حاضر تعداد ۱۲ هزار و ۳۸۱ نفر در زندان های استان تحمل کیفر می نمایند که نسبت به مدت مشابه سال قبل موجودی زندان ها (۱.۳درصد) کاهش داشته است و با توجه به جمعیت استان به ازاء هر یکصد هزار نفر ۳۹۵ زندانی وجود دارد.

وی با بیان اینکه ۹۳ درصد زندانیان استان را آقایان تشکیل می دهند افزود: ۷۱ درصد زندانیان استان متاهل و ۲۹ درصد مجرد می باشند.

وی بیان کرد: ۶۲ درصد زندانیان استان کرمان بدون سابقه کیفری می باشند و ۳۸ درصد بازگشت مجدد به زندان را داریم و جرم سرقت بیشترین بازگشت مجدد به زندان را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: ۸۶ درصد زندانیان بومی استان کرمان می باشند و تنها ۵ درصد زندانیان تحصیلات بالاتر از دیپلم دارند.

رئیس کل دادگستری استان اعلام کرد: بیشترین تعداد زندانیان را گروهای سنی بین ۲۶ تا ۳۹ سال تشکیل می دهند.

وی گفت: در هفت ماهه سال ۹۵ تعداد  ۱۰ هزار و ۹۹۲ نفر وارد زندان های استان شده اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸.۳ درصد کاهش داشته است.

وی اعلام داشت: طی هفت ماه گذشته جرائم موادمخدر، سرقت، جرائم علیه اشخاص و محکومیت های مالی به ترتیب بیشترین جرائمی بوده است که زندانیان استان مرتکب شده اند.

دادخداسالاری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان نیز در این جلسه گفت: تلاش دادستانی کرمان کاهش زندانیان تحت قرار است.

 

 

كد خبر:38607
منبع خبر:پرتال جامع قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران
تاريخ خبر:1395/09/29